V Riu nebude štartovať ani sedem ruských plavcov, vrátane Jefimovovej

25.07.2016 Celý región

Moskva 25. júla (TASR) - Sedem ruských plavcov nebude pre doping štartovať na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Trom z nich nedovolila v Brazílii štartovať Medzinárodná plavecká federácia (FINA), štyrom vrátane bronzovej medailistky z OH 2012 v Londýne Julii Jefimovovej, zrušila účasť pod piatimi kruhmi Ruská plavecká federácia. Informáciu priniesla agentúra AP.

Dvadsaťštyriročná Jefimovová, ktorý má na konte aj štyri tituly majsterky sveta, mala už dvakrát počas kariéry problémy s dopingom. V roku 2013 mala pozitívny nález na zakázaný steroid DHEA a prišla o päť cenných kovov z majstrovstiev Európy. Dištanc jej skrátili z dvoch rokov na šestnásť mesiacov, podľa Jefimovovej sa jej látka dostala do tela omylom, keď sa snažila získať legálnu substanciu. V marci dostala dištanc za užitie meldónia, napriek tomu jej potvrdila Ruská plavecká federácia začiatkom júla jej účasť v Riu. Teraz však jej nádej definitívne zhasla. V Riu nemôžu na základe rozhodnutia ruskej federácie štartovať ani Natalia Lovcovová, Anastasia Krapivinaová a Michail Dovgaljuk.

Ďalší traja plavci Nikita Lobincev, Vladimir Morozov a Daria Ustinovová sa ocitli na zozname nezávislej komisie Medzinárodnej antidopingovej agentúry (WADA), ktorá tvrdila, že doping v Rusku riadil štát. Týmto trom plavcom zakázala štart v Riu FINA.
 

Vyberte región