Tatranské Vianoce ponúknu návštevníkom 24 rôznych programov

10.12.2007 Poprad

Vysoké Tatry 10. decembra (TASR) - Najkrajšie sviatky roka obohatí návštevníkom Vysokých Tatier takmer štvrťstovka programov v rámci tohtoročných Tatranských Vianoc, ktoré budú gradovať v závere roka.
Prológom k sérii podujatí boli mikulášske stretnutia s deťmi tatranských materských a základných škôl. A hoci lyžiarska sezóna sa začala v Tatrách v tomto roku rekordne skoro - na svahu Interski na Štrbskom Plese už 10. novembra - oficiálne ju slávnostne otvoria v sobotu 15. decembra. Dejiskom podujatia nazvaného Ahoj, zima bude Štrbské Pleso, kde už tradične privítajú snehovú vločku a lyžovanie spestria vystúpenia spevákov, hudobníkov a rôzne zábavné súťaže pre deti i dospelých.
Atmosféru prvého vianočného sviatku umocní komorný koncert, druhého Vianočná rozprávka v podaní divadelníkov z Košíc.
\"Vianočné skladby svetových autorov v podaní dvadsaťpäťčlenného sláčikového orchestra MUSICA IUVENALIS z Košíc a opernej divy Lucie Knotekovej zaznejú v posledný decembrový štvrtok v Grandhoteli Praha v Tatranskej Lomnici. Posledný tohoročný piatok sa bude niesť v znamení Tatranskej predsilvestrovskej show na Štrbskom Plese. O zábavu sa postará duo komikov Kajzer&Meluš spoločne s hudobnými skupinami Tatranka a Metalinda, \" informoval vedúci odboru kultúry a športu MsÚ Vysoké Tatry Ján Bendík.
Dodal, že polovicu programov Tatranských Vianoc 2007 naplánovali na tzv. zlatý týždeň, teda obdobie medzi Vianocami a Novým rokom, keď prichádza do Tatier najviac návštevníkov.
 

Vyberte región