SR je už súčasťou olympijskej rodiny, v Riu vztýčili národnú vlajku

02.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 2. augusta (TASR) - Slovensko sa v pondelok popoludní juhoamerického času oficiálne stalo súčasťou olympijskej rodiny Hier XXXI. olympiády. Na slávnostnom ceremoniáli v Riu de Janeiru vztýčili národnú vlajku, pričom spoločne so slovenskou výpravou privítali organizátori aj výpravy z Chorvátska, Konga a Východného Timoru.

Všetky štyri krajiny pozdravila starostka Olympijskej dediny, dvojnásobná medailistka z olympiád v Atlante 1996 a Sydney 2000 a bývalá basketbalistka Janeth Arcainová. "V Riu zažijete nezabudnuteľné veci. Olympiáda vás spojí a pre mnohých z vás je tým najdôležitejším podujatím v živote. Olympijské hry dokážu budovať lepší svet a práve túto myšlienku chcem v Riu podporovať." Po príhovore nasledovala hymna Medzinárodného olympijského výboru, ako aj hymny všetkých štyroch krajín.

Slovensko na slávnostnom ceremoniáli zastupovalo priamo na mieste asi 50 členov a bolo ich spomedzi štyroch výpravy jednoznačne najviac. Za celú výpravu odovzdal starostke Olympijskej dediny vecný dar vedúci slovenskej výpravy v Riu Peter Korčok. „Na všetkých členoch našej výpravy bolo vidieť, že to pre nich bolo príjemné spestrenie pobytu. Brazílčania do toho dali svoj temperament a celkovo pôsobilo prijatie našej krajiny do Olympijskej dediny veľmi dobrým dojmom," zhodnotil na oficiálnom webe Slovenského olympijského výboru (SOV) Korčok.

Celý program sprevádzali tanečné choreografie brazílskych tanečníkov. Oficiálny zástupcovia každej z krajín zároveň napísali svoj odkaz spolu s podpisom na pamätnú stenu, ktorá je súčasťou myšlienky Olympijského prímeria.
 

Vyberte región