Nagy v slovenskom rekorde skončil tesne pred bránami finále

06.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 6. augusta (TASR) - Slovenský plavec Richard Nagy vytvoril v sobotu na OH v Rio de Janeiro národný rekord na 400 m polohové preteky časom 4:13,87 minúty. V jeho tretej rozplavbe zaplával štvrtý najrýchlejší čas, do nedeľňajšieho osemčlenného finále sa ale nekvalifikoval.

Zverenec trénera Gabriela Barana zostal tesne pred bránami elitnej osmičky, keď obsadil konečné 9. miesto. Vicemajster Európy z Londýna na tejto trati postreboval na postup zaplávať o 33 stotín sekúnd rýchlejší čas. Najlepší výkon predviedol Američan Chase Kalisz, 23-ročný Nagy za ním zaostal o 5,75 sekundy.

Plavec J&T Sport team Bratislava zlepšil vlastné maximum z májového šampionátu v Londýne o 29 stotín sekundy. Dvojnásobný najúspešnejší športovec Slovenskej plaveckej federácie (2014 a 2015) zaznamenal na OH svoj debut a zvládol ho výborne. V jeho najsilnejšej disciplíne potvrdil, že patrí k absolútnej svetovej špičke. Po troch rozplavbách figuroval na šiestej pozícii, ktorá by mu zaručovala postup. Dostali sa ale pred neho ešte dvaja plavci.

V olympijskom bazéne ešte bude Nagy reprezentovať Slovensko v disciplíne 1500 m voľný spôsob (12. augusta) a tiež v diaľkovom plávaní na 10 km (16. augusta).
 

Vyberte región