VYŠNÉ RUŽBACHY: Kúpeľná obec dostala pod stromček novú publikáciu

19.12.2007 Stará Ľubovňa

Vyšné Ružbachy 19. decembra (TASR) - Novú publikáciu o histórii a súčasnosti Vyšných Ružbách dostala pod vianočný stromček táto známa kúpeľná obec v okrese Stará Ľubovňa.
Publikácia s názvom Kúpeľná obec Vyšné Ružbachy, ktorú dnes predstavili verejnosti, má 184 strán, plnofarebnú tlač, text v slovenskom a poľskom jazyku s anglickým resumé. Je druhou knihou novinárky Evy Potočnej zo Svitu. V prvej sa sústredila na dokumentárnu a výpovednú hodnotu starých pohľadníc.
\"História ma baví. Osobitne to platí vo vzťahu k Vyšným Ružbachom, ktoré patria k najznámejším kúpeľným miestam na Slovensku. História kúpeľov je spätá so starobylým poľským rodom Zamoyskovcov. Žila tu španielska princezná Isabela de Bourbon, \" povedala na margo novej knihy Potočná. Ocenila spoluprácu s historikom Spiša Ivanom Chalupeckým, riaditeľkou Tatranskej galérie v Poprade Annou Ondrušekovou, vedením obce, kúpeľov i samotnými občanmi.
Ide o prvú publikáciu o obci, ktorá sa môže pochváliť zaujímavou prírodou, architektúrou, tradíciami a pamiatkami, z ktorých 13 je zapísaných v zozname kultúrnych pamiatok Slovenska.
 

Vyberte región