Nemci vyhrali nad Nigériou, vo finále nastúpia proti Brazílii

18.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 17. augusta (TASR) -
Vo finále olympijského turnaja v Riu de Janeiro sa stretnú futbalisti domácej Brazílie a Nemecka.

Domáci favorit zdolal Honduras jednoznačne 6:0, keď už po polhodine hry viedol trojgólovým rozdielom. Gólostroj odštartoval už v 16. sekunde Neymar a strelil tak najrýchlejší gól v histórii olympijských turnajov. Kanonier FC Barcelona využil nedorozumenie pri rozohrávke súpera a v súboji jeden proti jednému prekonal honduraského brankára Luisa Lopeza.

Gólostroj odštartoval už v 16. sekunde Neymar a strelil tak najrýchlejší gól v histórii olympijských turnajov. Kanonier FC Barcelona využil nedorozumenie pri rozohrávke súpera a v súboji jeden proti jednému prekonal honduraského brankára Luisa Lopeza.

Historický zápis potvrdila na svojom twitterovom konte Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

Okrem Neymara sa v prvom polčase presadil aj dvojgólový Gabriel Jesus, po zmene strán skórovali Marquinhos, Luan a skóre z pokutového kopu spečatil opäť Neymar. Brazília sa vo finále stretne s lepším z dvojice Nemecko - Nigéria.

V druhom semifinálovom zápase vyťažili Nemci z úvodného gólu Klostermanna v deviatej minúte. Futbalisti Nigérie mali viacero šancí na zrovnanie stavu, ale v 89. minúte spečatil finálový postup Nemcov Nils Petersen.

futbal - muži

semifinále:
Brazília - Honduras 6:0 (3:0)

Góly. 1. a 90.+ Neymar (druhý z 11 m), 26. a 35. Gabriel Jesus, 51. Marquinhos, 79. Luan

Nigéria - Nemecko 0:2 (0:1)

Góly: 9. Klostermann, 89. Petersen
 

Vyberte región