Šprintér Bolt suverénne postúpil do finále na 200 metrov

18.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 18. augusta (TASR) - Jamajský šprintér Usain Bolt postúpil na OH v Riu de Janeiro suverénnym spôsobom do finále behu na 200 metrov. Tohtoročným osobným maximom 19,78 s bol najrýchlejší v stredajších semifinálových behoch a v závere si mohol dovoliť zvoľniť tempo.

O medaily nebude bojovať jeho americký rival Justin Gatlin, ktorý sa časom 20,13 prekvapujúco medzi elitnú osmičku nekvalifikoval. Druhý najrýchlejší čas v semifinále zabehol Kanaďan Andre De Grasse v národnom rekorde 19,80 s práve v rozbehu s Boltom.

Ich súboj bol napínavý až do konca, na čo Bolt v cieli reagoval: "Mal spomaliť. V cieli som sa ho pýtal: 'Čo si to robil, nie je to iba semifinále?' Naozaj to nebolo nutné. Ale viem, že je mladý a chcel na mňa tlačiť. Má veľa talentu a už sa tešim na finálový súboj. Som presvedčený, že môžem atakovať svetový rekord." Doterajšie historické maximum 19,19 zabehol Bolt na MS 2009 v Berlíne.

Finále na 200 m je na programe v noci zo štvrtka na piatok. Bolt už v Riu triumfoval na stovke a má tak v Brazílii stále šancu na zlaté olympijské "triple-triple".
 

Vyberte región