V lyžiarskom stredisku Ski Drienica otvárajú novú sezónu

21.12.2007 Sabinov

Drienica 21. decembra (TASR) - V lyžiarskom stredisku Ski Drienica v okrese Sabinov otvoria v sobotu 22. decembra novú sezónu.
Ako dnes informoval na tlačovej konferencii riaditeľ strediska Dušan Šimko, v prevádzke budú všetky štyri vleky. Lyžovať sa bude na technickom snehu v hrúbke od 30 do 40 centimetrov a to aj pri umelom osvetlení do neskorého večera. Mrazivé počasie žičí zasnežovaniu delami, preto neoficiálne začali s novou sezónou už 12. decembra. Šimko verí, že nová sezóna bude oveľa lepšia ako minulá, ktorú označil za katastrofu.
Stredisko Ski Drienica patrí k desiatim najväčším v SR. Jeho rozvoju prospela investícia do zariadení na výrobu umelého snehu spred niekoľkých rokov, preto aj keď minulá sezóna bola zlá, tak tu sa lyžovalo. Pre rekreantov pripravili v novej sezóne niekoľko zmien, najhlavnejšie sa týkajú zvýšenia bezpečnosti na dvoch vlekoch pre deti. Ako Šimko spresnil, "jeden vlek sa predĺžil, jeden sa trošku posunul, takže zjazdovka je tam oveľa bezpečnejšia".
V Ski Drienica sa môže za hodinu lyžovať 2600 ľudí na dvoch dvojkilometrových zjazdovkách. Do strediska patrí aj areál na Lysej, tam sa ešte lyžovať pre nedostatok prírodného snehu nebude a na výrobu technického tam nemajú inštalované zariadenia.
Ubytovacie kapacity v stredisku reprezentované 300-lôžkovým horským hotelom Javorná sú na začiatok sezóny tiež naplno vyťažené. Ako povedal jeho riaditeľ a konateľ firmy MXM, s. r. o. Miroslav Marton, klientela sa im mení a napríklad po tom, čo sa spoliehali na návštevnosť hostí z Ukrajiny, Ruska, Poľska či Maďarska príde na týždňový pobyt na prelome rokov vôbec prvá skupina 70 rekreantov z Rumunska.
Súčasťou areálu je kryté kúpalisko, v ktorom vynovili bazén a v zimnej sezóne bude fungovať denne. Rozšírili aj ponuku služieb vo Vitálnom svete o aromaterapiu, soľnú jaskyňu a deväťmiestnu vírivú vaňu na japonský spôsob rehabilitácie známy ako jacuza.
Starosta obce Drienica Igor Birčák konštatoval, že ako predsedu mikroregiónu Čergov, do ktorého sa združilo 14 okolitých obcí, mesto Sabinov a podnikateľské subjekty hlavne v cestovnom ruchu - dovedna je v združení 38 členov, ho potešilo získanie grantu od Prešovského samosprávneho kraja v sume 450.000 Sk. Použijú ho na dopracovanie stratégie rozvoja regiónu. Chcú sa totiž uchádzať o eurofondy v programe Leader. Prioritou ich vízie pre tento región je cestovný ruch.
 

Vyberte región