Bedminton: Číňan Čchen Lung zdolal svetovú jednotku. Z Ria si odnáša zlato

20.08.2016 Celý región

Rio de Janeiro 20. augusta (TASR) - Číňan Čchen Lung sa stal olympijským šampiónom v bedmintone. V sobotňajšom finále mužskej dvojhry v Rio de Janeiro zdolal svetovú jednotku Chong Wei Leeho z Malajzie 2:0 na sety.

Na olympijskom tróne strieda víťaz krajana Lina Dana. Ten na OH v Pekingu aj Londýne zdolal vo finále práve Leeho. Lin Dan ale v Riu medailu nezískal, keď v boji o bronz prehral s Dánom Viktorom Axelsenom 1:2 na sety.

Dvadsaťsedemročný Čchen Lung v sobotu dokázal lepšiu pripravenosť a súpera zdolal v oboch setoch na 18. Tridsaťtriročný Lee Chong Wei tak prehral tretie olympijské finále vo dvojhre v rade. V semifinále sa mu síce podarilo vyradiť rivala Dana, no v boji o zlato opäť neuspel.

"Včera vyhrala Čína zlato v mužskej štvorhre a to ma povzbudilo. Zdvihlo sa mi sebavedomie pred finálovým zápasom a moje zlato má veľa spoločného zo včerajším triumfom," citovala agentúra DPA víťaza.

"Len ťažko sa mi opisujú pocity po zisku bronzu. Je to jednoducho pocit víťazstva. Dlho som tvrdo robil a teraz je to zaslúžená odmena. Určite je to jeden z najlepších pocitov na svete," povedal dánsky reprezentant.

výsledky - dvojhra muži:

finále:

Čchen Lung (2-Čína) - Lee Chong Wei (1- Malaj.) 2:0 (18,18)

o 3. miesto:

Viktor Axelsen (4-Dán.) - Lin Dan (3-Čína) 2:1 (-15, 10, 17)
.
 

Vyberte región