Paralympionik Andrejčík získal striebornú medailu v boccii

17.09.2016 Celý región

Rio de Janeiro 17. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík získal v kategórii BC4 na paralympijských hrách v Riu de Janeiro striebornú medailu. V noci na sobotu prehral vo finále s Yuk Wing Leungom z Hongkongu tesne 3:4.

Andrejčík si vybojoval v Riu druhý cenný kov. Už predtým sa tešil z titulu v tímovej súťaži spolu s Michaelou Balcovou a Róbertom Ďurkovičom, s ktorými tak získali historicky prvú paralympijskú medailu v tomto športovom odvetví pre Slovensko.

Andrejčík si vybojoval v Riu druhý cenný kov. Už predtým sa tešil z titulu v tímovej súťaži spolu s Michaelou Balcovou a Róbertom Ďurkovičom, s ktorými tak získali historicky prvú paralympijskú medailu v tomto športovom odvetví pre Slovensko. "V zápase rozhodla jedna - dve lopty. Myslím si, že aj pre divákov to mohol byť veľmi pekný zážitok, pretože zápas bol z môjho pohľadu veľmi dobrý. To, že som ho nevyhral, je už len taká čerešnička na torte, ktorá tomu chýbala. Veľmi ma to mrzí, ale na druhej strane, dostal som sa do finále na mojej prvej letnej paralympiáde. Ja som spokojný," povedal Andrejčík.

Jeho celkový výkon na turnaji pochválil aj reprezentačný tréner Martin Galko: "Samo hral celý zápas výborne, ušla mu jediná vyrážka. Bola to jediná lopta, ktorá nám v celom zápase ušla. Bolo jednoznačné, že sa zápas bude ťahať na milimetre a na počet loptičiek. U hráča ako Leung sa málokedy stane, že chybuje, preto každá lopta potrebuje byť v hre. Myslím si, že zápas mal vysokú kvalitu. S veľkou úctou sa skláňam k tomu, čo Samko dokázal."


finále:

Yuk Wing Leung (Hong.) - Samuel ANDREJČÍK (SR) 4:3 (0:2, 1:0, 1:1, 2:0)
 

Vyberte región