Na Štrbskom Plese po šesťročnej prestávke o domáce tituly

29.02.2008 Poprad

Štrbské Pleso 29. februára (TASR) - V skokanskom areáli na Štrbskom Plese sa bude po šesťročnej prestávke opäť bojovať o domáce tituly.
Na mostíku K-90 sa v nedeľu od 11.00 predstaví okolo 60 pretekárov na čele s najlepším slovenským skokanom na lyžiach Martinom Mesíkom.
"Mali by sme privítať aj niektorých talentovaných juniorov, ktorí v týchto dňoch štartujú na majstrovstvách sveta v neďalekom Zakopanom. Presný počet pretekárov zatiaľ nedokážeme odhadnúť. Štart prvého kola je predbežne naplánovaný na 11.00. V prípade potreby sme však pripravení operatívne zareagovať a posunúť štart už na deviatu hodinu, " povedal šéf severského úseku Slovenského lyžiarskeho zväzu Martin Švagerko.
Skokanský areál na Štrbskom Plese využili v uplynulých mesiacoch na prípravu viacerí zahraniční skokani, medzi nimi aj štvornásobný držiteľ veľkého glóbusu Poliak Adam Malysz.
Mostík zažíva renesanciu vďaka skupine nadšencov skokanského lyžovania z Banskej Bystrice, ktorí ho sprevádzkovali vlani v novembri. "Ich počin bol príjemným prekvapením i spestrením tohtoročnej lyžiarskej sezóny vo Vysokých Tatrách, " konštatoval výkonný riaditeľ Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Peter Chudý.
 

Vyberte región