Namesto Nech bože dá zaznie na štadióne aj skladba Petra Naga

06.05.2017 Celý región

Kolín 6. mája (TASR) - Rovnako ako ostatné tímy hokejového šampionátu aj ten slovenský využil možnosť výberu skladieb, ktoré zaznejú počas zápasov. V hudobnom playliste kolínskej Lanxess arény majú svoje skladby Peter Nagy i Pavol Habera. Tentoraz však v majestátnej hale nebudú znieť tóny slovenskej hokejovej hymny "Nech bože dá."

Skladba od Milana Špaňa "Nech bože dá" bola od strieborného Petrohradu v roku 2000 neoficiálnou hokejovou hymnou. Neskôr sprevádzala slovenských reprezentantov aj na ďalších šampionátoch vrátane zlatého Göteborgu, no v Lanxess aréne bude chýbať. Slovenskí fanúšikovia, ktorých sa v Kolíne očakáva niekoľko stoviek, si budú môcť počas slovenských zápasov zaspievať hity od Petra Nagya, Pavla Haberu či Ega. Slovenskú hokejovú hymnu nahradí hit "Aj tak sme stále frajeri" od Petra Nagya, okrem ktorého zaznejú aj tóny skladieb "Žijeme len raz" a "Je to vo hviezdach." Dídžej kolínskeho štadióna bude mať k dispozícii aj "Lipovú lyžku," ktorá sa môže stať sprievodnou skladbou slovenských gólov.

K pozitívnej nálade slovenského tímu však budú viesť v prvom rade úspešné výsledky. Slováci odštartujú šampionát zápasom proti Taliansku, ktorého dôležitosť si uvedomuje celý tím. "Chlapci sú v dobrej nálade a nastavení na to, aby potešili svojich fanúšikov. Verím, že sa k dobrému výkonu vypnú už v prvom zápase proti Taliansku. Postupne zdokonaľujeme veci, ktoré od nich chceme. Pôjde najmä o pozornú obranu a o častú streľbu v ofenzíve," poznamenal asistent trénera Július Šupler.
 

Vyberte región