Regionálne sídla politických strán sú presťahované

07.04.2008 Prešov

Prešov 7. apríla (TASR) – Krajská kancelária SDKÚ-DS v Prešove dnes oficiálne otvorila nové priestory. Strana bola nútená opustiť bývalé kancelárie v Župnom dome na Slovenskej ulici v Prešove na základe výpovede mesta, ...
Podľa vtedajších vyjadrení primátora Pavla Hagyariho išlo o hľadanie rezerv pri úspore finančných zdrojov a výpoveď z nájmu vtedy dostali všetky politické strany, ktoré sídlili v priestoroch tejto budovy.
Nové priestory, do ktorých sa presťahovala Krajská kancelária SDKÚ-DS, sa nachádzajú na prízemí zrekonštruovanej budovy na Kúpeľnej 6 v Prešove, kde sa okrem vedenia presťahovali aj kancelárie poslancov Európskeho parlamentu Zity Pleštinskej a Milana Gaľu, rovnako aj regionálne kancelárie poslancov Národnej rady (NR) SR Štefana Kužmu, Ľuboša Micheľa, Jaroslava Ivanča a Jána Patakyho.
Krajský predseda SDKÚ-DS Kužma uviedol, že ide o objekt v súkromnom vlastníctve a cena za prenájom a energie je porovnateľná so sumou, ktorú platili mestu v starých priestoroch. Na prenájme participujú Krajská kancelária a poslanci Národnej rady, pričom suma je rozpočítaná podľa plochy a je prísne oddelená, tak, aby bolo ľahko dokumentovateľné, koľko peňazí platí politická strana a koľko NR SR.
Rovnako už zmenili svoje pôsobiská aj Kresťanskodemokratické hnutie, ktoré sa presťahovalo do cirkevných priestorov na Hlavnej ulici č. 80, ĽS-HZDS zostáva na Slovenskej č. 40, kde sa v priebehu tohto týždňa presťahuje do bývalých priestorov Bytového a sociálneho odboru MsÚ. Krajský výbor Komunistickej strany Slovenska sa presťahoval do budovy na Požiarnickej 17, ktorá patrí prešovskej radnici.
 

Vyberte región