Íri potvrdili náš názor, že Lisabonská zmluva je pre malé štáty nevýhodná

14.06.2008 Prešov

Prešov 14. júna (TASR) - Rada Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) sa na dnešnom rokovaní v Prešove kriticky vyjadrila k zmene spôsobu a obsahu politiky súčasnej vládnej koalície a ocenila sebavedomie Írov, ktorí v ...
\"Íri sa prejavili ako sebavedomý európsky národ, ktorý sa nebojí brániť vlastné národnoštátne záujmy a potvrdili názor KDH, že Lisabonská zmluva je nevýhodná pre malé štáty a oslabuje ich zvrchovanosť. Sme radi, že Slovensko je členom Európskej únie, ale ďalšia centralizácia by podľa KDH obmedzila suverenitu jednotlivých členských štátov, \" reagoval predseda KDH Pavol Hrušovský.
Rada KDH vyzvala členov strany, aby cez predsedov krajských rád doručili personálne návrhy na voľby do Európskeho parlamentu najneskôr do 15. septembra 2008.
Kresťanskí demokrati sa dnes zaoberali aj programom Viac rodine. \"Vláda v rodinnej politike je úplne jalová a nevie prijímať koncepčné opatrenia, preto KDH organizuje po Slovensku konferencie na tému Rodina, kde diskutujeme nielen s predstaviteľmi politických strán, ale aj so zástupcami tretieho sektora a prichádzame s novými návrhmi ako zlepšiť rodinnú politiku na Slovensku, \" uviedol podpredseda KDH Július Brocka.
 

Vyberte región