V riadiacich orgánoch IPZ Prešov, a.s., nebude nominant opozície

17.07.2008 Prešov

Prešov 17. júla (TASR) – Prešovské mestské zastupiteľstvo v stredu na zasadnutí zobralo na vedomie dodatok k stanovám spoločnosti IPZ Prešov, a. s. , ktorá bude pokračovať v budovaní priemyselného parku v Záborskom. ...
Predstavenstvo spoločnosti tvoria nominant MsÚ v Prešove Ľudovít Molitoris, podnikateľ Miroslav Biroš a poslankyňa MsZ Marta Kolárová, ktorá pôsobí v mestskom parlamente v koalícii. V dozornej rade budú dvaja nominanti koaličného klubu Smer-SD Ján Garaj a František Vaško a viceprimátorka Katarína Ďurčanská.
Zásadný nesúhlas s postupom v prípade schvaľovania členov do orgánov novej spoločnosti vyjadrili počas diskusie poslanci opozície, ktorí namietali voči tomu, že im už na rokovaní klubov pred zasadnutím zastupiteľstva ponúkla koaličná väčšina len jedno z ôsmich miest v správnej aj dozornej rade spoločnosti.
Poslanec opozície Stanislav Kahanec (KDH-SDKÚ-DS) po hlasovaní pre TASR uviedol, že koalícia týmto rozhodnutím nerešpektovala pomerné zastúpenie v mestskom parlamente, pretože na základe rozloženia síl mala mať opozícia v orgánoch spoločnosti tri miesta. \"Koalícia dnes dokonca za pochodu zmenila aj počet členov dozornej rady z piatich na troch. Keďže sme s takýmto postupom nemohli súhlasiť rozhodli sme sa, že do orgánov spoločnosti nenominujeme nikoho, \" dodal Kahanec.
Podľa poslanca koaličného klubu Milana Berdysa (Smer-SD) pri určovaní zastúpenia v orgánoch spoločnosti vychádzali navrhovatelia aj z postojov opozičných poslancov pri schvaľovaní pokračovania výstavby priemyselného parku. \"Ak niekto chce prevziať zodpovednosť vtedy, keď treba vstupovať do orgánov spoločnosti a nechcel prevziať zodpovednosť vtedy, keď sa o danej problematike rokovalo na piatich zastupiteľstvách, tak si myslím, že zastúpenie v orgánoch zodpovedá vzťahu opozície k riešeniu tejto problematiky, \" povedal Berdys.
Hlasovanie koalície označil primátor Prešova Pavel Hagyari za prirodzené rozhodnutie väčšiny, ktorá nesie zodpovednosť aj za tento projekt a preto si vyhradila právo na takéto zastúpenie v orgánoch spoločnosti.
 

Vyberte región