ATÉNY V PLAMEŇOCH: Požiare v Grécku majú na svedomí už 50 obetí

24.07.2018 Celý región

Atény 24. júla (TASR) - Najmenej 50 mŕtvych a viac než 150 zranených evidujú v Grécku v súvislosti s rozsiahlymi požiarmi porastov, ktoré vypukli v okolí hlavného mesta. Mnohí zo zranených sú v kritickom stave, informovali v utorok agentúry DPA a AP s odvolaním sa na grécke pohotovostné zložky, zdravotníkov a médiá.

Pobrežná stráž uviedla, že bezvládne telá štyroch obetí - troch žien a dieťaťa - boli objavené na mori blízko jednej z oblastí v okolí Atén, zasiahnutých ničivými požiarmi. Ďalších 26 tiel našli podľa gréckeho Červeného kríža a predstaviteľov oblastnej samosprávy blízko prístavného mesta Rafina.

Počet mŕtvych sa pravdepodobne po rozvidnení ešte zvýši, keďže nasadené zložky kontrolujú spálené obytné budovy a vozidlá.

Požiare pri Aténach sa šírili vysokou rýchlosťou a miestnych obyvateľov i turistov tak zastihli nepripravených. Podľa údajov verejnoprávnej televíznej stanice ERT zachránili posádky rôznych plavidiel viac ako 700 ľudí z pláží a skalnatých výbežkov na pobreží, kam utiekli pred plameňmi.

Väčšinu ohnísk sa počas noci podarilo hasičom dostať pod kontrolu po tom, ako ustal silný vietor, ktorý napomáhal k šíreniu požiarov. Grécko predtým požiadalo o pomoc pri hasení aj partnerov v Európskej únii.

Veľké požiare zasiahli západnú aj východnú časť aténskej aglomerácie, kde úrady vyhlásili stav ohrozenia. Situácia si vyžiadala masové evakuácie a uzavretie diaľnic spájajúcich Peloponézsky polostrov so strednou časťou Grécka.
 
 
 

Vyberte región