Polícia chce na zvyšujúcu sa nehodovosť upozorniť výstavou fotografií

01.10.2008 Prešov

Prešov 1. októbra (TASR) - Výstavu fotografií Okamihy s podtitulom Poetická výstava o nepoetických veciach života, ktorá zachytáva činnosť policajtov pri vyšetrovaní dopravných nehôd, sprístupnili dnes v obchodnom centre ...
Zámerom Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove ako organizátora tejto akcie je upozorniť verejnosť na neustále sa rozširujúce štatistiky v prípade dopravnej nehodovosti v regióne.
\"Výstava je v prvom rade obrazom situácie na našich cestách, kde sa neraz stretávame s aroganciou, bezohľadnosťou a agresivitou. Chceme, aby sa ľudia zastavili a prezreli si fotografie, ktoré zachytávajú realitu života. Za každým zo záberov sa skrýva skutočný príbeh a ten pomôže návštevníkovi uvedomiť si, že aj krátky okamih dokáže poznačiť človeka na celý život. Napriek tomu, že na výstave nenájdete krvavé zábery, mnohé z nehôd sa skončili tragicky, \" uviedla pre TASR krajská policajná hovorkyňa Magdaléna Fečová. Všetky fotografie pochádzajú z policajných archívov a Prešovčania si ich môžu v nákupnom centre pozrieť do konca októbra.
V rokoch 2003–2007 sa na slovenských cestách stalo 304.584 dopravných nehôd, pri ktorých prišlo o život 3012 osôb. Za prvých deväť mesiacov tohto roka zaevidovali policajti na Slovensku 43.011 dopravných nehôd. Zahynulo pri nich 391 ľudí, 1308 za zranilo ťažko a 6717 ľahko. V Prešovskom kraji zomrelo v tomto roku na cestách 51 osôb.
 

Vyberte región