V pozemnej lanovke pripravili pre kráľovský pár kongresové sedenie

22.10.2008 Poprad

Vysoké Tatry 22. októbra (TASR) - Tatranské lanové dráhy (TLD) pripravili pre britský kráľovský pár klasické kongresové sedenie v pozemnej lanovke, ktorou sa vyvezú na Hrebienok.
\"Skúsili sme tam dať noblesné kreslá z Grandhotela, ale nakoniec sme zistili, v podstate aj po konzultácii s britskou ambasádou, že asi najjednoduchší variant, a oveľa pohodlnejší, bude klasické kongresové sedenie, takže pre kráľovský pár bude pripravené takéto sedenie, \" povedala pre TASR Katarína Šarafínová z TLD. Dodala, že zvažovali niekoľko riešení.
Dopravu lanovkou zvolili aj kvôli tomu, že na Hrebienku nie je dostatok priestoru pre osobné autá. Lokalitu využijú na prezentáciu ľudí Tatier. Predstavia sa tam horskí záchranári, vodcovia, vysokohorskí nosiči i nostalgickí lyžiari. Nebudú chýbať ani zdravotne hendikepovaní turisti, vozičkári, pre ktorých upravili vo Vysokých Tatrách niekoľko bezbariérových trás. Prvou z nich bol turistický chodník z Hrebienka na Rainerovu chatu. Na jeho začiatku pribudne počas návštevy kráľovnej Alžbety II. pamätná tabuľa.
Pozemná lanovka na Hrebienok je moderná. Vyrobili ju vo Švajčiarsku a premávať začala v závere minulého roka. V porovnaní so svojou predchodkyňou, ktorá slúžila cestujúcim 37 rokov, je nová lanovka komfortnejšia i rýchlejšia. Preprava zo Starého Smokovca na Hrebienok trvá asi päť minút.

Šarafínová: \"Skúsili sme tam dať také noblesné kreslá z Grandhotela, nakoniec sme zistili v podstate aj po konzultácii s britskou ambasádou, že najjednoduchšia asi varianta a oveľa pohodlnejšia bude klasické kongresové sedenie, takže pripravené bude takéto sedeni pre kráľovský pár\".
 

Vyberte región