Slávia zdolala Strabag a vyrovnala finálovú sériu

21.04.2019 Celý región

Bratislava 20. apríla (TASR) - Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili v sobotňajšom štvrtom stretnutí finále play off extraligy žien v Dome športu nad domácim Strabag VC FTVŠ UK Bratislava 3:0 (-23, -21, -21) a vyrovnali stav série na 2:2. Rozhodujúci duel je na programe v stredu 24. apríla o 18.00 h v hale Mladosť.

Vo vyrovnanom prvom sete sa podarilo Slávii odskočiť najviac na tri body pri vedení 20:17. Svoj náskok si jej hráčky udržali až do konca setu a vyhrali v ňom 25:23. Druhé dejstvo patrilo dlhé minúty hráčkam hostí, viedli aj o desať bodov. Strabag však set zdramatizoval a znížil na 21:22. V dramatickom závere ale dominovala Slávia a napokon ho dotiahla do víťazného konca 25:21. Tretí set bol opäť vyrovnaný, obe družstvá bojovali urputne o každú loptu. Záver patril hosťujúcemu tímu, ktorý triumfoval 25:21 a vybojoval si piaty rozhodujúci zápas.

Tomáš Varga, tréner Strabagu: "Odohrali sme zrejme najslabší zápas v tejto sérii, veľmi slabo sme útočili a tým sme sa dostávali pod tlak, doťahovali sme. Slávia dnes bola výborne pripravená, hrali naozaj dobre a víťazstvo si zaslúžili, táto bitka patrila im."

"Stav série je 2:2, rozhodne sa v stredu u súpera, kde sme už tento rok vyhrali. Ideme pracovať a ideme to dať, nič iné nám nezostáva. S každým naším vyhratým setom by Slávia bola nervóznejšia, žiaľ, nestalo sa. Slávia dnes bola výrazne lepšia, neodohrali sme zápas hodný majstra. Máme príležitosť ukázať to v stredu."

Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Hrali sme lepšie v útoku, čo bolo dôsledkom drobných zmien. Vyšiel nám vstup a niesli sme sa na emocionálnej vlne, čo bolo dnes možno kľúčové. Bola tam obrovská bojovnosť a emócia celého kolektívu, za to treba dievčatá pochváliť. Verím, že to ukážeme aj v stredu v Mladosti. Bude dôležité pustiť sa do súpera takým štýlom ako dnes."

Strabag VC FTVŠ UK Bratislava - VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-23, -21, -21)
Rozhodovali: Juráček a Mokrý.

Strabag: Denysovová, Hrončeková, Kmezičová, Hudecová, Stümpelová, Ovečková, libero Španková (Ramajová, Trebichavská, Hronská Kručovská). Tréner: T. Varga.

Slávia EU: Nelsonová, Šepeľová, Körmendyová, Reháková, K. Fričová, O'Neillová, libero Magdinová (Slezáková, Marečková). Tréner: M. Matušov.

Stav série 2:2
 

Vyberte región