Opitý vodič pri čelnej zrážke áut v okrese Sobrance zranil troch ľudí

10.05.2019 Sobrance

Sobrance 10. mája (TASR) - Opitý vodič spôsobil podľa polície v okrese Sobrance čelnú zrážku. Jej výsledkom sú tri zranené osoby, dve rozbité autá a škoda 6000 eur. V piatok o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Dopravná nehoda sa stala vo štvrtok (9. 5.) krátko pred 18.30 h v katastri obce Tibava. "Podľa doterajších zistení 32-ročný vodič, ktorý s osobným autom zn. VW Golf smeroval na obec Choňkovce, sa pri predbiehaní iného vozidla v protismernej časti vozovky zrazil s vozidlom zn. BMW, ktoré 39-ročný vodič viedol v smere na obec Tibava," priblížila hovorkyňa s tým, že Golf po zrážke ešte zotrvačnosťou pokračoval v jazde ďalej a po niekoľkých metroch narazil do svahu priekopy.

Osobné auto BMW po zrážke zišlo z cesty a zadnou časťou narazilo do stromu. Dychová skúška u vodiča BMW bola podľa Ivanovej negatívna, šoférovi Golfu namerali v dychu približne 1,75 promile alkoholu. "Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu," poznamenala. Podľa predbežnej lekárskej správy vodič BMW utrpel ťažké zranenia a jeho spolujazdkyňa sa zranila ľahko. Šofér Golfu utrpel ľahké zranenia.

Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, a v súčasnosti vykonáva potrebné procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia. "Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," uzavrela Ivanová.
 

Vyberte región