Plážové volejbalistky Dubovcová so Štrbovou prehrali s Brazílčankami

01.07.2019 Celý región

Hamburg 1. júla (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v nemeckom Hamburgu na víťazstvo nedosiahli. Po piatkovom triumfe 2:0 nad Fínkami v pondelok popoludní nestačili na brazílske turnajové dvanástky a favoritky L-skupiny Bárbaru a Fernandu, podľahli im 0:2 (-15, -13).

Slovenky napriek prehre majú v boji o postup v rukách naďalej veľmi dobré karty - ak v utorok v záverečnom zápase v skupine zvíťazia nad Mexičankami Revueltovou a Orellanovou (10.00 h), v šestnásťfinále play-off medzi najlepšou tridsaťdvojkou nebudú chýbať. Informoval web SVF.

Majsterke sveta z roku 2015 Bárbare a vicemajsterke z rovnakého šampionátu Fernande sa podarila odplata za nedávnu prehru - v máji na domácej pôde v Itapeme prehrali na turnaji World Tour s Natáliou a Andreou 0:2 (-16, -18). Tridsaťdvaročná Bárbara má v zbierke aj striebro z domácich olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro.

MS 2019 v Hamburgu - L-skupina - pondelok:

Bárbara Seixasová De Freitasová, Fernanda Alvesová (Braz.-12) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (SR-26) 2:0 (15, 13)

Andrea Štrbová: "Prehru z Itapemy nám Brazílčanky vrátili aj s úrokmi. Mali nás dobre prečítané, vedeli, čo budú na nás hrať a vychádzalo im to. My sme ich tiež mali prečítané, ale neubránili sme to, čo sme mali. V druhom sete nás už zatlačili a boli sme bez šance. Dnes vyhrali taktickú bitku, lepšie zvládli aj nepredvídateľný vietor, v ktorom sme sa my s údermi trápili. Z tejto prehry sa oklepeme, Brazílčanky boli favoritky a my sme mohli len prekvapiť. Chceli sme vyhrať aj dnes, takže prehra bolí, ale zajtra je nový deň. Mexičanky musíme zatlačiť hneď od začiatku, bude to viac o našej hre. Verím, že budeme hrať dobre, bez chýb a zvíťazíme."

Bárbara: "Sme radi, že nám vyšlo všetko, na čo sme sa pripravovali. Vieme, že Slovenky sú veľmi dobrý tím, naposledy sme im podľahli. Dnes sme museli do toho dať všetko, byť maximálne koncentrované, a to sa podarilo. Na šampionáte chceme každý zápas odohrať čo najlepšie. Ak sa nám to podarí, môžeme dosiahnuť dobrý výsledok, napríklad aj zlato."

Fernanda: "Samozrejme, na šampionáte snívame o zlatých medailách. Ideme však krok za krokom, postupne. Vieme, že v každom zápase potrebujeme podať maximálny výkon, len tak môžeme byť úspešné."

Ďalší výsledok:

Anniina Parkkinenová, Taru Lahtiová (Fín.) - Martha Revueltová, Zaira Orellanová (Mexiko) 2:0 (11, 9)

Tabuľka L-skupiny MS:

1. Bárbara, Fernanda 2 4:0 4 - istý postup do šestnásťfinále
2. Lahtiová, Parkkinenová 2 2:2 3
2. Dubovcová, Štrbová 2 2:2 3
4. Revueltová, Orellanová 2 0:4 2
 

Vyberte región