Opitý Štefan sadol za volant s 5,79 promile v krvi

25.07.2019 Banská Štiavnica

Banská Štiavnica 25. júla (TASR) - Banskoštiavnickí policajti prichytili za volantom 43-ročného Štefana, ktorý v stredu (23. 7.) krátko po 10.00 h nafúkal 5,79 promile alkoholu.

"Pri opakovanej dychovej skúške približne po 30 minútach nafúkal 3,65 promile. Ako obvinený policajtom uviedol, pil tesne predtým, ako sadol za volant, o čom svedčí aj prvá nameraná hodnota," informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici na svojej facebookovej stránke.

Muža obvinil vyšetrovateľ z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na ukončenie veci v tzv. superrýchlom konaní. O výške trestu rozhodne súd.

45-ročný Svidníčan nafúkal vyše troch promile

Svidník 25. júla (TASR) – Polícia obvinila 45-ročného Jozefa zo Svidníka z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako o tom TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, počas policajnej kontroly nafúkal vyše troch promile.

"V stredu (24. 7.) popoludní jazdil s osobným motorovým vozidlom po Bardejovskej ulici vo Svidníku. Zastavila ho policajná hliadka a podrobila kontrole, pričom bolo preukázané, že je pod vplyvom alkoholu. Dychová skúška dosiahla výsledok 1,46 miligramu etanolu na liter vydychovaného vzduchu, čo predstavuje 3,04 promile," uviedla Ligdayová s tým, že muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia.
 

Vyberte región