Zdrogovaný 20-ročný vodič spôsobil nehodu, zabil štyroch ľudí

01.08.2019 Košice

Košice 31. júla (TASR) – Pod vplyvom drog bol 20-ročný vodič z okresu Košice-okolie, ktorý podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania nedal 13. júla v katastri obce Turňa nad Bodvou prednosť ďalšiemu vozidlu. Pri čelnej zrážke dvoch áut prišli o život štyria ľudia, ďalší traja utrpeli ťažké zranenia. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

Ako spresnila, špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola v jeho krvi zistená prítomnosť metamfetamínu - pervitínu, amfetamínu a benzodiazepínov, teda omamných a psychotropných látok, ktoré sú schopné ovplyvniť psychiku. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach-okolí začal bezprostredne po dopravnej nehode trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví. Na základe výsledkov toxikologického vyšetrenia a podľa výsledkov znaleckého skúmania, na ktoré polícia ešte čaká, dôjde aj k zmene právnej kvalifikácie s prísnejšou trestnou sadzbou,“ dodala.

Výsledok pitvy v súvislosti s požitím alkoholických nápojov nebohého 51-ročného vodiča z okresu Rožňava bol podľa Ivanovej negatívny. Jeho spolujazdkyňa nehodu rovnako neprežila.
 

Vyberte región