Obvinili trojicu mužov z východu, ukradnúť mali 190.000 eur

04.08.2019 Michalovce

Michalovce 4. augusta (TASR) – Polícia obvinila troch mužov z východného Slovenska, ktorí mali podľa košickej krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej ukradnúť finančnú hotovosť vo výške 190.000 eur. „Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach v spolupráci s kriminalistami a s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru KR PZ Košice vykonali v piatok (2. 8.) policajnú akciu zameranú na zadržanie páchateľov majetkovej trestnej činnosti v okrese Michalovce,“ uviedla.

Výsledkom policajnej akcie boli tri zadržané osoby, ktoré po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia. „Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania 43-ročný Martin a 18-ročný Štefan, obaja z okresu Michalovce, spolu s 30-ročným Mikulášom z okresu Sobrance, v marci tohto roku, po predchádzajúcej vzájomnej dohode, neoprávnene vnikli na pozemok jedného z rodinných domov v obci Černe Pole v Michalovskom okrese. Z jednej miestnosti domu pritom odcudzili finančnú hotovosť vo výške 190.000 eur,“ ozrejmila hovorkyňa.

Dodala, že vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Košiciach po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov a vykonaní potrebných procesných úkonov mužov obvinil z obzvlášť závažného zločinu krádeže v súbehu so zločinom porušovania domovej slobody, spáchaného formou spolupáchateľstva. „Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie všetkých troch obvinených mužov, ktorým v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,“ uzavrela Ivanová.
 

Vyberte región