KŠEFTY Z ČUČORIEDKAMI: Colníci zhabali na odpočívadle nelegálny likér

23.08.2019 Žilina

Žilina 23. augusta (TASR) – Fľašky s názvom Likér čučoriedka, ktoré bez povolenia a platných kontrolných známok predávali na odpočívadle na hlavnej trase z Ružomberka do Žiliny, odhalili v týchto dňoch príslušníci finančnej správy z Colného úradu (CÚ) Žilina. TASR o tom informovala hovorkyňa CÚ Žilina Božena Chríbiková.

Doplnila, že predajca ponúkal na predaj likér, balený v 0,5-litrových fľašiach na stolíku a v odstavenom motorovom vozidle. "Uviedol, že likér mu dodáva známy, ktorý ho aj vyrába. Má obsahovať cukor, rum a čučoriedky. Tovar však nebol označený kontrolnými známkami a chýbali aj potrebné doklady. Službukonajúca hliadka tak musela nájdené fľašky s alkoholom zabezpečiť. Odoslala ich do colného laboratória na odbornú expertízu, ktorá má presne identifikovať zloženie tovaru," uviedla hovorkyňa CÚ Žilina.

"Príslušníci finančnej správy z CÚ Žilina upozorňujú ľudí, aby boli opatrní pri kúpe takéhoto tovaru. Keďže výroba tohto alkoholu nie je pod kontrolou kompetentných orgánov, jeho konzumácia môže predstavovať zdravotné riziká," zdôraznila Chríbiková.

Alkohol v kombinácii s ovocím podľa nej patrí medzi obľúbenú špecialitu. "Na trhu sa vyskytujú aj nápoje podobné čučoriedkovému likéru pod názvami ako Trnkovica, Brusnicovica a ďalšie. Na výrobu a predaj tejto liehoviny je však okrem schválení iných úradov potrebné tiež povolenie z príslušného colného úradu," upozornila hovorkyňa žilinského CÚ.
 

Vyberte región