No Name nahrali pieseň I prokletí může být štěstí

09.09.2019 Celý región

Bratislava 9. septembra (TASR) – Skupina No Name zložila titulnú pieseň k novému českému filmu Poslední aristokratka režiséra Jiřího Vejdělka. Novinka s názvom I prokletí může být štěstí je prvou českou piesňou slovenskej kapely k filmu, text aj hudbu k novinke napísal spevák a frontman kapely Igor Timko.

„Kto píše alebo tvorí, vie, že ak vám 'cinkne' hlavná téma, ostatné už ide rýchlo. Svoj nápad som predstavil chalanom ešte v deň, keď sme videli film. Ráno sme si v Prahe pozreli film, večer sme odohrali koncert v Kladne, nuž a v noci na oslavách maestra Karla Gotta som v uvoľnenej atmosfére kolegom z kapely navrhol, či by sme pesničku k filmu nevystihli sloganom I prokleti může být štestí. Odozva bola výborná,“ uviedol pre médiá Igor Timko.

Skladba nemá typický zvuk skupiny No Name. Tentokrát kapela nadviazala na českých klasikov a vytvorila doslova novú Werichovku. „Zadanie znelo jasne, český film a rodinná komédia, tak text vznikol v češtine. Ľudia sa čudujú, že ako je možné, že dokážeme plnohodnotne tvoriť aj v českom jazyku, ale je to jednoducho tým, že sme detstvo prežili nielen na slovenských, ale aj českých rozprávkach. Práve preto sme sa snažili žánrovo nadviazať na filmy ako Traja veteráni alebo Werichov Cisárov pekár a pekárov cisár. Skladbu po prvýkrát naživo odohráme v O2 aréne 19. októbra v rámci českého Mejdanu s rádiom Impulz,“ dodáva Timko.

Skladbou k filmu Poslední aristokratka začala kapela spoluprácu so známymi menami filmu. V komédii hrajú Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Martin Pechlát, Eliška Balzerová, Pavel Liška alebo Táňa Pauhofová. Skupina si nenechá ujsť premiéru filmu, ktorý si budú môcť pozrieť diváci od 24. októbra v Českej aj Slovenskej republike.

„Sme poctení, že sa naša muzika ocitla ako titulka filmu s hviezdnym obsadením. Niektorých poznáme osobne, na ostatných sa tešíme na premiére. S pánom režisérom Vejdělkom prebiehala diskusia na tému filmu a tému pesničky. S producentmi Ondrejom Zimom a Silviou Michajlovou dolaďujeme posledné detaily. Vyzerá to tak, že na premiére filmu si našu pieseň aj zahráme,“ doplnil líder kapely.

K novinke vznikol aj videoklip, ktorý je kombináciou procesu tvorby v štúdiu a reálnych záberov z filmu. Kapelu v štúdiu nasnímal Vojta Paleček a Martin Vaněk, za finálnou verziou klipu stojí filmový strihač Onřej Hokr. V klipe si zahrala kompletná zostava Timkovcov aj s novým basgitaristom Pavlom Jakabom.

„Absolútne perfektne zapadol do kapely. Práve vďaka Pavlovi Jakabovi sme si uvedomili, čo všetko sme za tie roky dokázali. Pre niekoho, kto doposiaľ v Českej republike nekoncertoval, to môže pôsobiť ako zázrak. Tak si ho ako nováčika a hlavne jeho pozitívne reakcie užívame,“ priblížil Igor Timko.
 
 
 

Vyberte región