Kurz eura v utorok ráno stagnoval na 1,0837 USD/EUR

18.02.2020 Celý región

Frankfurt nad Mohanom 18. februára (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny v utorok ráno stagnoval. Po výraznom poklese z predchádzajúceho týždňa sa začína stabilizovať.

Euro sa ráno predávalo po 1,0837 USD, teda prakticky pri rovnakom kurze ako v pondelok (17. 2.) večer. Trhy v USA boli v pondelok z dôvodu sviatku zatvorené, takže devízovému trhu chýbali impulzy.

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok referenčný kurz na 1,0835 (v piatok: 1,0842) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9229 (0,9223) eura.

V utorok je na programe len málo makroekonomických údajov. Medzi ne patrí napríklad index nálady investorov nemeckého inštitútu ZEW. Nie je isté, či by mohol euru vdýchnuť nový život, uviedli experti Commerzbank. Očakáva sa, že jeho rast sa vo februári pre obavy z epidémie koronavírusu zastavil.

Takisto krajinská banka Helaba počíta, že index ZEW prinesie vytriezvenie. Pravdepodobný je pokles nálady investorov, čo vyjadrí obavy, že koronavírus poškodzuje európsku ekonomiku. Helaba uviedla, že dynamika poklesu eura sa oslabila. Banka však nepočíta s obratom k lepšiemu, pretože negatívne faktory pretrvávajú.
 

Vyberte región