Divadelná Šuňava ponúkne divákom takmer dvadsať inscenácií

20.02.2009 Poprad

Šuňava 20. februára (TASR) - Tohtoročná Divadelná Šuňava, regionálna prehliadka neprofesionálnych divadelných súborov detí a dospelých z okresov Poprad, Kežmarok a Levoča ponúkne divákom odo dneška do nedele takmer ...
\"Je to najviac v doterajšej sedemnásťročnej histórii podujatia. Doposiaľ sme mali maximálne štrnásť inscenácií v kategóriách detské divadlo, činohra, alternatívne divadlo a divadlo dospelých deťom. Svedčí to o rastúcom záujme o ochotnícke divadlo, ktoré si získava čoraz viac priaznivcov najmä medzi školákmi. Kým činohra má stabilnú základňu, v kategórii detského a alternatívneho divadla sa počet súborov a inscenácií zvýšil. Rastúcemu záujmu o prezentáciu na Divadelnej Šuňave v rovnomennej podtatranskej obci sme prispôsobili aj program. Po prvýkrát bude prehliadka trvať o deň dlhšie. Začali sme dnes ráno a vyhodnotenie bude v nedeľu podvečer, \" povedal pre TASR riaditeľ Podtatranského osvetového strediska (POS) Ladislav Havlík. Popradské POS tradične organizuje divadelnú prehliadku v spolupráci s obcou Šuňava.
Počas trojdňového festivalu sa predstaví divákom a porote jedenásť divadelných súborov, z nich najviac z okresu Poprad. Kvôli chrípke museli odrieknuť účasť dva súbory z okresu Levoča. Najlepší postúpia na krajské a celoslovenské kolá divadelných prehliadok v jednotlivých kategóriách, ktoré sa budú konať v Levoči a Stropkove.
 

Vyberte región