Požiar lesného porastu pri Čremošnom likviduje takmer 90 hasičov

12.04.2020 Turčianske Teplice

Čremošné 11. apríla (TASR) - Hasiči pokračujú v likvidácii požiaru lesného porastu, ktorý vypukol v sobotu popoludní v ťažko dostupnom teréne v Čremošnom (okres Turčianske Teplice). Oheň zasiahol plochu s rozlohou 700 krát 900 metrov, informovala o tom TASR Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Zasahujúci hasiči budujú jazierkový systém na dopravu vody na požiarisko," uviedla Križanová.

Na mieste udalosti sa podľa nej momentálne nachádza takmer 90 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Zvolena, Banskej Bystrice, Turčianskych Teplíc, Martina, Pliešoviec, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, modul pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí - skupina STRED, vrtuľník Ministerstva obrany SR, ako i členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Mošovce, Trenčianske Teplice, Dubové, Ďanová a Čremošné.

Požiar lesa pri Čremošnom sa podarilo hasičom lokalizovať

Čremošné 11. apríla (TASR) - Rozsiahly požiar lesného porastu, ktorý vypukol v sobotu popoludní v katastri Čremošného (okres Turčianske Teplice), sa hasičom krátko pred 19.00 h podarilo lokalizovať. Momentálne dohášajú skryté ohniská, informovala o tom TASR Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Na mieste udalosti sa naďalej nachádza viac ako 90 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Zvolena, Banskej Bystrice, Turčianskych Teplíc, Martina, Pliešoviec zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, modul pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí - skupina STRED, vrtuľník Ministerstva obrany SR a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Oščadnica, Mošovce, Turčianske Teplice, Dubové, Ďanová a Čremošné.

Zasahujúcim hasičom prácu komplikuje ťažko dostupný terén.
 

Vyberte región