Prešovskí hasiči v kraji hliadkujú pre zvýšený výskyt požiarov

27.04.2020 Prešov

Prešov 27. apríla (TASR) - Hasiči z jednotlivých okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešovskom kraji vykonávajú v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru každodenne na svojom území hliadkovaciu a monitorovaciu činnosť.

Ako TASR informovala Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove, venujú zvýšenú pozornosť najmä rizikovým lokalitám, kde dochádza k sústredeniu väčšieho počtu ľudí a kde je zaznamenaný aj zvýšený výskyt požiarov. Sú to napríklad turistické alebo rekreačné oblasti a strediská či chatové a záhradkárske lokality.

Počas monitorovania rizikových oblastí sa hasiči v uplynulých dňoch zamerali aj na voľný prístup do lesov, prejazdnosť lesných ciest a zvážnic, ako aj pripravenosť a prístup k vodným zdrojom na hasenie požiarov v najrizikovejších oblastiach. Podľa Knišovej príslušníci HaZZ spozorovali viaceré porušenia zákona.

"Medzi obcami Nižný Tvarožec a Vyšný Tvarožec museli zasahovať pri požiari suchej trávy a krovia o rozlohe približne 100 štvorcových metrov. Požiar bol uhasený kontrolnou skupinou jednoduchými hasiacimi prostriedkami. Bolo tiež spozorované dymenie medzi obcou Stráne pod Tatrami a Kežmarkom, ktoré vzniklo dôsledkom požiaru trávy a krovia. K tejto udalosti musela byť privolaná hasičská jednotka, ktorá požiar zlikvidovala. Škoda bola vyčíslená na 2500 eur," uviedla Knišová.

Ako ďalej povedala, v obci Porúbka sa pri rodinnom dome našla pahreba po spaľovaní horľavých látok, ktorú uhasili. „V obci Chlmec spaľovala fyzická osoba horľavé látky za rodinným domom. Po výzve hasičov zabezpečila ich uhasenie a kontrolu okolia,“ dodala Knišová.
 

Vyberte región