Polícia zadržala unikajúceho vodiča pod vplyvom drog

20.05.2020 Trnava

Zlaté Klasy 20. mája (TASR) – Polícia zadržala vo štvrtok (14.5.) vodiča osobného auta, ktorý unikal z obce Zlaté Klasy - Rastice do Hubíc a nereagoval na jej výzvy. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. Lekárske vyšetrenie preukázalo, že muž šoféroval pod vplyvom drog.

Policajná hliadka podozrivého vodiča prenasledovala potom, ako nezastavil na príkaze zastavenia. „Vodič na opakované výzvy nereagoval a počas jazdy, ktorej rýchlosť mala dosiahnuť až viac ako 200 km/h, ohrozil viacerých vodičov. Nebezpečnou jazdou v protismere ohrozil viacerých vodičov, ktorí sa museli vyhýbať až mimo cestu, aby zabránili čelnej zrážke,“ uviedla Kredatusová.

V obci Hubice vodič náhle zastavil, vybehol z auta a chcel utiecť, policajti mu v úteku zabránili. „Muž kládol aktívny odpor a opakovane zaútočil na obidvoch policajtov. V putách ho predviedli na policajný útvar. Keďže 37-ročný muž z Lehníc javil známky požitia alkoholu alebo omamných látok, bolo mu urobené lekárske vyšetrenie. To potvrdilo prítomnosť drog, amfetamínov, extázy a cannabisu,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. „Z dôvodu zabezpečenia všetkých dôkazov žiadame vodičov, ktorí boli nebezpečnou jazdou ohrození, aby sa prihlásili. Vyšetrovateľ na prípade naďalej pracuje a muža obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa. Polícia ho už eskortovala do výkonu väzby,“ uviedla Kredatusová.
 

Vyberte región