Zmeny v označovaní a platnosti cestovných lístkov MHD v Prešove od 1.9.

27.08.2004 Celý región

Od 1. septembra 2004 dochádza k zmene označovania jednorazových cestovných lístkov Mestskej hromadnej dopravy v Prešove. Od tohto dňa budú funkčné nové elekt...
Od 1. septembra 2004 dochádza k zmene označovania jednorazových cestovných lístkov Mestskej hromadnej dopravy v Prešove. Od tohto dňa budú funkčné nové elektronické označovače cestovných lístkov, ktoré na cestovný lístok pri označení vytlačia číslo zastávky MHD, dátum a čas označenia a evidenčné číslo vozidla. Do označovača sa lístok vsúva v smere šípky lícom nahor. Označenie cestovného lístka je automatické.

Zároveň dochádza k zmene rozsahu platnosti jednorazových cestovných lístkov. Aby sa predišlo možnosti použiť jednorazový cestovný lístok na viac ciest v tom istom vozidle, bude ich platnosť časovo obmedzená:

- cestovný lístok v hodnote 10 Sk, (resp. zľavnený 5 Sk) bude po označení platiť 30 minút

- cestovný lístok v hodnote 12 Sk, (resp. zľavnený 6 Sk) bude po označení platiť 40 minút

- cestovný lístok v hodnote 20 Sk bude po označení platiť 30 minút

V drvivej väčšine prípadov sa jazdné časy liniek pohybujú pod hranicou časového limitu platnosti príslušného cestovného lístka, takže výška cestovného sa nemení.

Tarifa je naďalej neprestupná - jednorazový cestovný lístok platí len vo vozidle, v ktorom bol označený.
V súvislosti so zmenou označovania cestovných lístkov sa tiež mení vzhľad jednorazových cestovných lístkov. Nové cestovné lístky budú bez šachovnice s číslami. Staré cestovné lístky platia len do 1.9.2004. Nespotrebované zásoby je možné do konca septembra 2004 v predajniach DPMP vymeniť za nové lístky.

Od 1. septembra sa ruší možnosť používať kombinácie jednorazových cestovných lístkov nižšej hodnoty namiesto jedného cestovného lístka vyššej hodnoty (napr. dva lístky za 5 Sk neplatia ako jeden za 10 Sk).
(dpmp - www.imhd.sk/po)
 

Vyberte región