Komplexná centrálna záchranná služba udelila VÚB ďakovné plakety

30.08.2004 Celý región

Bratislava, 30. august 2004 – Občianske združenie Komplexná centrálna záchranná služba /KCZS/ udelila VÚB banke ďakovné plakety za pomoc pri tohtoročný...
Bratislava, 30. august 2004 – Občianske združenie Komplexná centrálna záchranná služba /KCZS/ udelila VÚB banke ďakovné plakety za pomoc pri tohtoročných povodniach. Plakety získala VÚB banka za finančnú pomoc pri zdolávaní záplav na východe Slovenska, ako aj generálny riaditeľ VÚB banky Tomas Spurny, ktorému KCZS udelila plaketu za ľudskosť a za humánny prístup pri riešení následkov záplav na východe Slovenska. VÚB banka poskytla celkovo v zaplavených oblastiach finančnú pomoc v hodnote 300.000 Sk.

Tohtoročné záplavy spôsobili škody v Prešovskom a Košickom kraji za niekoľko stoviek miliónov korún. Na ich odstraňovaní sa podieľala aj Komplexná centrálna záchranná služba. Venovaných 100.000 Sk použila na dezinfekciu studní a postrek zaplavených oblastí v obciach Margecany, Slovinky, Kluknava a Rudňany. Komplexná centrálna záchranná služba je občianskym združením a je financovaná z darov sponzorov a grantov.

VÚB banka okrem toho prispela sumou 100.000 Sk na zmiernenie škôd vo dvoch najviac postihnutých obciach Malčice a Kysak v Košickom kraji a rovnakou sumou aj obciam Ďapalovce a Nižný Slavkov v Prešovskom kraji. Finančná pomoc pôjde na odstraňovanie škôd Školy v prírode Kysak a rekonštrukciu podzemnej biologickej čističky odpadových vôd, ktorú voda zničila.
 

Vyberte región