TRAGICKÁ NEHODA: Zrážka áut si vyžiadala jednu obeť a štyroch ranených

16.08.2020 Piešťany

Piešťany 15. augusta (TASR) – Polícia ukončila dokumentovanie vážnej dopravnej nehody, ktorá sa stala v sobotu dopoludnia v katastri obce Ostrov v okrese Piešťany. Pri nehode prišla o život 40-ročná žena, ďalší štyria ľudia utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Podľa informácií hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martiny Kredatusovej je už cesta v týchto chvíľach plne prejazdná.

Nehoda sa stala približne o pol desiatej hodine ráno na ceste medzi Krakovanmi a Očkovom. Vodička Renaultu Thalia sa pravdepodobne pokúsila vyhnúť protiidúcemu autu, ktoré predbiehalo Jeep a bolo v jej jazdnom pruhu. „V dôsledku vzniknutej kolízie došlo k čelnej zrážke s Jeepom,“ potvrdila Kredatusová. Žena sediaca na sedadle spolujazdca utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. V aute sa viezli tri deti. Podľa predbežných informácií je osemročný syn zosnulej ťažko zranený. Vodička Renaultu a jej 11-ročný syn utrpeli ťažké zranenia, šesťročná dcéra je ľahšie zranená. Na mieste zasahoval aj záchranársky vrtuľník, ktorý prevážal do nemocnice jedno z detí.

Udalosť na mieste prevzal vyšetrovateľ, polícia presné príčiny nehody vyšetruje aj za pomoci znalca. „Žiadame svedkov, ktorí nehodu videli, a vodiča, ktorý predbiehal Jeep, aby sa prihlásili priamo na linku 158 alebo do súkromnej správy na sociálnej sieti Polície SR - Trnavský kraj,“ vyzvala svedkov nehody Kredatusová.


Hasiči na mieste poskytovali predlekársku prvú pomoc

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Ostrov v okrese Piešťany.

„Pri udalosti sa zrazili dve vozidlá, v ktorých sa v tom čase viezlo päť osôb. Jedna osoba bola z vozidla vyslobodzovaná hydraulickým náradím a neskôr resuscitovaná, svojim zraneniam však na mieste podľahla,“ informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Jednu maloletú osobu do nemocnice previezol záchranársky vrtuľník.

Hasiči na mieste poskytovali predlekársku prvú pomoc a na havarovaných vozidlách vykonávajú protipožiarne opatrenia. Zasahujú profesionáli z Piešťan a dobrovoľní hasiči z obce Pobedim.
 

Vyberte región