V semifinále sú Španieli proti Talianom a Belgičania s Francúzmi

03.12.2020 Celý región

Nyon 3. decembra (TASR) - Futbalisti Španielska sa v semifinále Ligy národov stretnú s Talianmi. Ďalšiu semifinálovú dvojicu vytvorili Belgičania s Francúzmi. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v centrále Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone. Záverečný turnaj sa odohrá v Taliansku.

Prvé semifinále medzi Španielskom a Talianskom bude 6. októbra v Miláne o deň neskôr sa stretnú Belgičania s Francúzmi v Turíne. Finále bude v Turíne a duel o tretie miesto v Miláne, oba súboje sú na programe 10. októbra.

Každý z účastníkov absolvuje premiéru na finálovom miniturnaji druhej edície LN, vôbec prvým víťazom sa stali pred dvoma rokmi Portugalci. Úspešný z finále dostane 71-centimetrovú trofej z rýdzeho striebra.

Účastníci semifinále sa prebojovali medzi elitné kvarteto vďaka prvenstvám vo svojich skupinách. Taliani uspeli v 1. skupine , Belgičania v druhej, Francúzi boli suverénmi "trojky", keď v šiestich dueloch iba raz remizovali. Španieli v záverečnom zápase štvrtej skupiny v priamom súboji deklasovali v Seville Nemcov 6:0.


reakcie na žreb semifinále LN:

Roberto Mancini, tréner Talianska (zdroj: Gazzeta dello Sport): "So Španielskom to bude dobrý zápas. Sú trochu ako my, tiež vymenili niekoľko hráčov. V obrane sa môžu spoľahnúť na Sergia Ramosa. Myslím si, že vo final four figurujú najlepšie tímy Európy, ale my chceme vyhrať a vrátiť sa tam, kam patríme."

Luis Enrique, tréner Španielska (zdroj: AS): "Taliani prechádzajú obmenou kádra. Po sklamaní z neúčasti na MS 2018 zakomponovali nových hráčov. Odvtedy sme nemali možnosť proti nim hrať, ale sledovali sme ich výkony v LN."

Roberto Martinez, tréner Belgicka (zdroj: L'equipe): "Nebolo veľmi z čoho si vyberať. Každý tím má veľkú kvalitu. My aj Francúzi sme sa výrazne zlepšili od našej poslednej konfrontácie v semifinále MS 2018. Neviem sa dočkať nášho ďalšieho vzájomného zápasu."

Didier Deschamps
, tréner Francúzska (zdroj: fff.fr): "Opäť sa stretneme s Belgičanmi v semifinále, ale určite to bude iný zápas ako v roku 2018. Belgičania sú na čele rebríčka FIFA, takže majú určite skvelý tím, Aj keď zápas bude až o dlhú dobu, určite sme dostali najsinejšieho súpera."
Žreb záverečného turnaja Ligy národov:

semifinále (6.-7. októbra 2021):

Španielsko - Taliansko

Belgicko - Francúzsko

o 3. miesto (10. októbra 2021):

zdolaný Španielsko/Taliansko - zdolaný Belgicko/Francúzsko

finále (10. októbra 2021):

víťaz Španielsko/Taliansko - zdolaný Belgicko/Francúzsko
 

Vyberte región