F1: Vettel sa pripojil k stajni Aston Martin

15.12.2020 Celý región

Berlín 15. decembra (TASR) - Nemecký jazdec formuly 1 Sebastian Vettel sa v utorok pripojil k tímu Aston Martin. Zatiaľ však nezasadol do kokpitu, pretože testovacie jazdy na okruhu v Abú Zabí sú vyhradené predovšetkým pre nováčikov.

Štvornásobný majster sveta obsadil v nedeľu na záverečných pretekoch sezóny 14. miesto a svoje šesťročné pôsobenie v tíme Ferrari ukončil 13. pozíciou v celkovom poradí, najhoršou v kariére. "Som teraz ako malý chlapec, ktorý je prvýkrát v obchode s hračkami. Čaká ma nová výzva a ja sa na ňu veľmi teším," vyhlásil podľa DPA 33-ročný Vettel.

Tím Aston Martin v budúcej sezóne formálne nadviaže na stajňu Racing Point. Tá skončila v uplynulom ročníku motoristického seriálu na štvrtej priečke v Pohári konštruktérov. Ferrari skončilo až o dve miesta za ním.

V utorok zaznamenal na okruhu Yas Marina najrýchlejší čas navrátilec do seriálu Fernando Alonso na Renaulte (1:36,333 min.). Tridsaťdeväťročnému Španielovi vedenie umožnilo testovať, keďže v F1 nejazdil už dva roky. Šampión F2 Mick Schumacher na novom Haase mal najhorší čas 1:39,947. Dvadsaťjedenročný syn legendárneho Michaela Schumachera bojoval v konkurencii ďalších 14 pilotov, ktorí absolvovali po 125 kôl.
 

Vyberte región