Poľnohospodárska univerzita bola zaradená do svetového rebríčka

15.06.2021 Nitra

Nitra 15. júna (TASR) - Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre bola prvýkrát zaradená do QS World University Ranking. Ako informovala SPU, v jednom z najprestížnejších rebríčkov svetových univerzít sa nitrianska univerzita v edícii na rok 2022 umiestnila na zdieľanej 1001. - 1200. pozícii.

Celkovo bolo hodnotených 1300 univerzít. „V sprievodnom rebríčku QS EECA University Ranking zameranom na hodnotenie univerzít z východnej Európy a strednej Ázie dosiahla SPU 154. miesto zo 400 zaradených vysokých škôl,“ uviedla SPU.

Vysoké školy sa v rebríčku hodnotia podľa šiestich kritérií. Je medzi nimi reputácia výskumu, pomer počtu citácií Scopus na pracovníka, pomer počtu študentov na učiteľa, reputácia medzi zamestnávateľmi, pomer počtu zahraničných študentov a tiež pomer počtu zahraničných učiteľov.

Okrem SPU bolo v rankingu aj ďalších päť slovenských univerzít. Okrem Univerzity Komenského v Bratislave to bola aj Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline a najúspešnejšia Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, ktorá sa umiestnila na 601. až 650. mieste.
 

Vyberte región