Pištej s Balážovou postúpili na ME do štvrťfinále mixu

24.06.2021 Celý región

Varšava 24. júna (TASR) - Slovenskí stolní tenisti Ľubomír Pištej a Barbora Balážová postúpili na ME jednotlivcov vo Varšave do štvrťfinále mixu. V 2. kole zvíťazili nad švajčiarskym párom Lionel Weber, Rachel Moretová 3:1.

Tatiana Kukulková s Emou Labošovou postúpili do osemfinále štvorhry po triumfe 3:1 nad talianskym tandemom Debora Vivarelliová, Giorgia Piccolinová. Ďalej idú v debli aj Balážová s Češkou Hanou Matelovou, ktoré po dokonalom obrate zdolali Bielorusky Dariu Trigolosovú s Katarynou Baravokovou 3:2.

ME jednotlivcov:

mix - 2. kolo:

Ľubomír PIŠTEJ, Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Lionel Weber, Rachel Moretová (Švajč.) 3:1 (4, -4, 8, 7)

štvorhra žien - 2. kolo:

Tatiana KUKULKOVÁ, Ema LABOŠOVÁ (SR) - Debora Vivarelliová, Giorgia Piccolinová (Tal.) 3:1 (-5, 9, 10, 9)
Barnora BALÁŽOVÁ, Hana Matelová (SR/ČR) - Daria Trigolosová, Kataryna Baravoková (Biel.) 3:2 (-5, -10, 2, 7, 8)
 

Slovenskí stolní tenisti Pištej a Balážová majú na ME kov

Varšava 24. júna (TASR) - Slovenskí stolní tenisti Ľubomír Pištej s Barborou Balážovou sa na ME jednotlivcov vo Varšave prebojovali už do semifinále mixu. Majú tak istú minimálne bronzovú medailu. Vo štvrťfinále zdolali fínsko-holandský pár Benedek Olah, Britt Eerlandová 3:2.

V rozhodujúcom sete nevyužili vedenie 4:1, v koncovke však napokon slávili úspech. Doposiaľ najväčším úspechom Pišteja s Balážovou na vrcholnom podujatí bolo striebro na samostatných ME v mixoch v rumunskom Buzau v roku 2013. V semifinále vo Varšave nastúpia proti francúzskemu tandemu Simon Gauzy, Prithika Pavadeová.

"Čakali sme, že Ľubo s Bášou by mohli postúpiť do semifinále a som rád, že im to vyšlo. Je to pre nich prvá veľká medaila. Z Rumunska síce majú striebro, no vtedy to boli také atypické ME, na ktorých štartovalo iba 16 párov. Uvidíme, ako sa to vo Varšave bude vyvíjať ďalej. Ich forma je prísľubom pred OH 2020 v Tokiu," povedal pre TASR Anton Hamran, nový prezident Slovenského stolnotenisového zväzu.

Balážová popoludní uspela aj v dvojhre, v 1. kole si poradila s Taliankou Giorgiou Piccolinovou 4:0 na sety. Nedarilo sa slovenským mužským zástupcom. Pištej stratil dobre rozohratý duel proti Turkovi Abdullahovi Yigenlerovi, keď viedol 3:0 na sety, no prehral 3:4. Jang Wang vyhral prvé dva sety proti Švédovi Trulsovi Moregardovi, no podľahol 2:4.dvojhra - 1. kolo:


muži: Abdullah Yigenler (Tur.) - Ľubomír PIŠTEJ (SR) 4:3 (-8, -6, -10, 5, 2, 5, 8), Truls Moregard (Švéd.) - Jang WANG (SR) 4:2 (-6, -7, 9,9, 5, 8)

ženy: Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Giorgia Piccolinová (Tal.) 4:0 (8, 9, 5, 6)mix - štvrťfinále:

Ľubomír PIŠTEJ, Barbora BALÁŽOVÁ (SR) - Benedek Olah, Britt Eerlandová (Fín./Hol.) 3:2 (-7, 5, 11, -8, 7)
 

Vyberte región