Štrbské slávnosti obohatia účastníci festivalu vo Východnej

04.07.2009 Poprad

Štrbské Pleso 4. júla (TASR)- Deviaty ročník Štrbských folklórnych slávnosti sa začal dnes dopoludnia v športovom areáli pred hotelom FIS na Štrbskom Plese.
V programe sa predstavia detský folklórny súbor Štrbianček a folklórny súbor Horec zo Štrby. Už tradičným obohatením slávnosti sú vystúpenia zahraničných súborov, účastníkov folklórneho festivalu vo Východnej. V tomto roku prijali pozvanie súbory z Česka, Chorvátska a Ukrajiny.
\"Krása má záblesk jedinečnosti, neopakovateľnosti. Možno ju nachádzať, ak sme pripravení, ak ju rozpoznáme. Treba rozumieť jej reči. Vedieť počúvať, dokázať vidieť. A práve krása nás privádza na toto podujatie, ktoré je spojením tatranskej prírody, ľudovej piesne, tancov, krojov a zvykov, \" konštatoval na margo slávnosti starosta Štrby Michal Sýkora. Dodal, že predchádzajúce ročníky sa stretli s mimoriadne dobrým ohlasom medzi domácimi, ale aj pozvanými hosťami či návštevníkmi Vysokých Tatier.
Štrbské folklórne slávnosti sú jedným z podujatí, ktoré významne prispievajú k zachovaniu kultúrneho dedičstva na Slovensku.
 

Vyberte región