Jubilejný 20. ročník MOL ligy uvedie štyri slovenské kluby i Chorzów

03.09.2021 Celý región

Bratislava 3. septembra (TASR) - Až štrnásť tímov sa predstaví v jubilejnom 20. ročníku MOL ligy v hádzanej žien. Interliga odštartuje už v sobotu zápasmi prvého kola. V hre budú štyria slovenskí zástupcovia vrátane majstrovskej Iuventy Michalovce, deväť českých klubov a premiérovo aj poľský účastník KPR Ruch Chorzów, ktorý trénersky vedie Michalovčan Vít Teleky.

"Pred nami je jubilejný ročník ženskej súťaže. Bude v ňom účinkovať maximálny počet tímov, ktorý ešte kalendár z hľadiska termínov znesie. Druhýkrát v histórii bude hrať v lige hosť, tentoraz z Poľska. Navyše, v sezóne si budeme môcť pozrieť aj porciu priamych televíznych prenosov zo zápasov, takže sa máme na čo tešiť," uviedol v tlačovej správe Slovenského zväzu hádzanej (SZH) riaditeľ súťaže Peter Brunovský.

Pred Chorzówom bol zahraničným účastníkom len rakúsky tím Hypo Niederösterreich, celkový víťaz hneď úvodnej edície interligy 2002/2003. Na Slovensku zostalo kvarteto, ale namiesto ŠŠK Prešov bude v súťaži prvýkrát hrať AHT HC Tatran Stupava. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou sa počet zúčastnených družstiev zvýšil o dve, z Česka pribudol do súťaže klub Házená Kynžvart.

Úvodné kolo novej sezóny sa odohrá kompletne v jeden deň, otvorí ho súboj TJ Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý sa začne už o 15.00 h. Iuventa Michalovce posilnená o brazílsku brankárku Nairu Almeidovú, Češku Helenu Ryšánkovú a s návratom kapitánky Patrície Wollingerovej sa doma stretne s HK Hodonín. Vicemajster HC DAC Dunajská Streda nahradil oporu Moniku Rajnohovú, ktorú čakajú materské povinnosti, jej mladšou sestrou Erikou, zo susednej Šale angažoval strelkyňu Natáliu Némethovú a získal aj Maďarku Barbaru Sáriovú a na úvod privíta nováčika Házená Kynžvart. AHT HC Tatran Stupava nastúpi pri premiére v MOL lige na palubovke Handball PSG Zlín. Obhajca prvenstva a zároveň úradujúci český šampión DHK Baník Most preverí na svojej palubovke Ruch Chorzów. Zostávajúce dve dvojice 1. kola tvoria DHC Slavia Praha - DHC Sokol Poruba a DHC Plzeň - DHK Zora Olomouc.

V dlhodobej základnej časti sa 14 účastníkov stretne systémom každý s každým doma - vonku a po dovedna 26 kolách bude známy celkový víťaz MOL ligy. Preňho je určená finančná prémia 2320 eur, druhý tím z konečného poradia získa 1660 eur a tretí 1000 eur. Po skončení dlhodobej časti nasleduje vyraďovacia časť (play off) a nadstavbová časť (play out). Do národného play off na Slovensku i v Česku postúpia štyri najlepšie tímy, ktoré utvoria semifinálové dvojice. Na Slovensku sa vo vyraďovacej časti bude hrať na dve víťazstvá, pričom prvý a prípadne tretí zápas bude u lepšie umiestneného tímu v dlhodobej časti. Platí to pre semifinále, finále aj duely o 3. miesto. Zo slovenských tímov nikto nevypadne. Majstri krajín budú známi najneskôr 22. mája 2022.Program 1. kola MOL ligy v hádzanej žien 2021/2022

sobota 4. septembra:

15.00 h TJ Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa
17.00 DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba
17.00 DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc
17.30 DHK Baník Most – KPR Ruch Chorzów
17.30 MŠK Iuventa Michalovce – HK Hodonín
18.00 HC DAC Dunajská Streda – Házená Kynžvart
18.00 Handball PSG Zlín – AHT HC Tatran Stupava
 

Vyberte región