Legenda československej rockovej hudby na Okey Lete

27.07.2009 Poprad

V rámci najväčšieho open-air festivalu na východnom Slovensku sa prvý festivalový deň predstaví legenda československej rockovej hudby OLYMPIC s výberom tých najväčších hitov.
Olympic nevynechá nesmrteľné skladby ako Slzy tvý mámy, Dynamit, Dej mi víc své lásky, Želva a iné. Štvorica hudobníkov predvedie na Okey Lete viac ako hodinovú šou. Na festivale sa skupina predstaví v tradičnej zostave Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Milan Peroutka.

Petr Janda a jeho Olympic je na hudobnej scéne už viac ako 45 rokov a patrí k legendám československej rockovej hudby. Skupina Olympic vznikla v roku 1963, v tom čase však fungovala pod názvom Karkulka, teda Karlínský Kulturní Kabaret. Neskôr bola podľa klubu na pražskej Spálenej ulici prekrstená na Olympik, po čase na Olympic. Kapela sa pred publikum postavila prvýkrát na doskách divadla Semafor v hlavnom meste Českej republiky. V programe Karla Mareša Ondráš a big beat a neskôr Ondráš podotýka hudobne sprevádzali Jozefa Laufera, Pavla Bobka, Mikiho Volka, Naďu Urbánkovú, či Yvonne Přenosilovú. Počas celej jej existencie je pre Olympic charakteristická neustála zmena jej členov. Prvými hitmi začínajúcej skupiny boli Hvězda na vrbě a Trezor. Kapelu sprevádzali počas jej kariéry neustále problémy s vydavateľstvom. V roku 1967 vyšiel v nízkom náklade singel Želva, niektoré kusy neboli dokonca ani dolisované. Dôvodom bola záverečná časť singlu, kde kapela údajne spievala \".oh, no. \", čo zodpovední pracovníci vydavateľstva Supraphon identifikovali ako \"hovno\". Rok 1981 znamená pre Olympic prvé víťazstvo v ankete Zlatý slávik. Skupina je držiteľom celkovo šiestich prvenstiev v tejto ankete. Česká rocková legenda má vo svojej diskografii 46 albumov, 83 singlov, 8 EP platní, 4 videá, 4 DVD platne, kapela dokonca hosťovala aj na šiestich cudzích albumoch svojich hudobných kolegov.

Všetky bližšie a nové informácie budú zverejnené na web stránkach okeyleto.zoznam.sk, www.okey.sk, www.forza.sk

------------------------------------
Organizátori: Rádio Okey, Mesto Poprad, AquaCity Poprad, Produkčný dom FORZA
Generálni reklamní partneri: zdravotná poisťovňa DÔVERA, MECOM GROUP Hlavní reklamní partneri: Demänovka, Tauris, pivo Šariš Reklamní partneri: Peugeot, Provimi Pet Food, Slovanet, Prvá stavená sporiteľňa, TIPSPORT SK, Coca-Cola Oficiálni dodávatelia: TOI TOI & DIXI, PLASTT, Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. , VEOLIA Voda Mediálni partneri: Nový Čas, TV Markíza, zoznam.sk, Markíza, Žurnál, Nový Čas Nedeľa, Život, IN, Kam do mesta, čas.sk, Boomerang, ISPA, SITA
 

Vyberte región