Šerifom Country klubu v podtatranskej Šuńave je žena

23.08.2009 Poprad

Šuňava 23. augusta (TASR) - Spanilou jazdou asi štyridsiatky účastníkov stretnutia Harley Davidson pokračoval dnes v podtatranskej obci Šuňava 11. ročník festivalu country, folk, bleugrassovej a trampskej hudby nazvaného ...
\"Napriek daždivému počasiu má podujatie výbornú atmosféru, o ktorú sa postarali Roman Vitkovský, Johny Cash Revival či dnešný hosť skupina Veslári. Country weekend je rodinným festivalom, kde si prídu na svoje dospelí i deti, \" povedala pre TASR predsedníčka Country klubu v Šuňave Ľuba Jančíková. Pravdepodobne je jediným šerifom v sukni. Aby bolo jasné, že šerifská hviezda jej naozaj patrí, má na nej aj meno. \"Šerifkou som deväť rokov a muži to rešpektujú, \" konštatovala s úsmevom. Dodala, že Country weekend Šuňava každoročne priláka asi 7000 návštevníkov. Program tohtoročného ovplyvnilo daždivé počasie, takže organizátori vypustili napríklad farmárske súťaže.
Tradícia country a trampského spôsobu života má v Šuňave už takmer tridsaťročnú tradíciu. Písať ju začali mladí ľudia, ktorí si hovorili Siví vlci a stretávali sa v blízkych lesoch, kde pri ohni spievali za sprievodu gitary trampské piesne. Pozitívny vzťah k prírode, ale aj country štýlu odovzdali svojim deťom, vďaka ktorým vznikla neoficiálna trampská osada a hudobná country skupina Longhorn\'s. Mladí sú členmi Slovenskej asociácie westernového jazdenia a podieľajú sa na organizovaní rodea napríklad v Mengusovciach či na Muránskej planine. Country tanec je blízky aj deťom, ktoré sa zdokonaľujú v tanečnej skupine Karolína.
\"Okrem Country weekendu organizujeme každoročne aj ďalšie podujatia, napríklad country bál či ples, dodala šerifka.
 

Vyberte región