Slafkovský získal cenu MVP, do All Star tímu sa dostal aj Rybár

20.02.2022 Celý región

Peking 20. februára (TASR) - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča olympijského turnaja v Pekingu (MVP). K zisku bronzových medailí pre SR prispel siedmimi gólmi v siedmich zápasoch, ktoré mu vyniesli aj korunu kráľa strelcov a titul najproduktívnejšieho hráča ZOH 2022. Sedemnásťročného útočníka zvolili za MVP turnaja akreditovaní novinári.

Slafkovský sa dostal aj do All Star tímu turnaja, v ktorom je spoločne s ďalším slovenským reprezentantom - brankárom Patrikom Rybárom. Ten dosiahol v Pekingu úspešnosť zásahov 96,58 percenta - najlepšiu spomedzi všetkých brankárov, ktorí odchytali aspoň 40 percent minút svojho tímu. Priemer inkasovaných gólov na zápas stlačil na 0,86. Najlepšiu šestku dotvárajú obrancovia Mikko Lehtonen zo zlatého fínskeho tímu, Jegor Jakovlev (ROC) a útočníci Sakari Manninen (Fínsko) a Lucas Wallmark (Švédsko).

Najužitočnejší hráč - MVP (podľa hlasovania novinárov): Juraj SLAFKOVSKÝ (SR)

All Star tím (podľa médií):
Patrik RYBÁR (SR) - Mikko Lehtonen (Fín.), Jegor Jakovlev (ROC) - Juraj SLAFKOVSKÝ (SR), Sakari Manninen (Fín.), Lucas Wallmark (Švéd.)
 

Vyberte región