Vo firme v Spišských Vlachoch nadránom horelo, škody sú vysoké

16.04.2022 Spišská Nová Ves

Spišské Vlachy 16. apríla (TASR) - V areáli jednej z firiem v obci Spišské Vlachy v Spišskonovoveskom okrese vypukol v sobotu nadránom požiar. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová pre TASR potvrdila, že predbežná škoda, ktorú oheň napáchal, bola vyčíslená na 140.000 eur. Pri požiari sa nikto nezranil.

"Hliadky polície miesto zabezpečili, aby sa zamedzilo vstupu nepovolaným osobám na požiarovisko. V exteriéri areálu firmy sa momentálne vykonáva obhliadka. Vzhľadom na silné zadymenie a malé tlejúce ohniská bude možné interiér prezrieť až po úplnom uhasení," priblížila hovorkyňa. Dodala, že požiar vypukol krátko pred 3. hodinou.

Dodala, že na mieste sa nachádza aj kriminalistický technik spolu s vyšetrovateľom Policajného zboru (PZ). Momentálne sa čaká na príchod expertov z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ. "Spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia," dodala Ivanová s tým, že presná príčina vzniku požiaru je v súčasnosti predmetom vyšetrovania.
 

Vyberte región