UVERILA PODVODNÍKOVI: Dôchodkyňa a prišla o usporené tisíce eur

05.08.2022 Košice

Košice 5. augusta (TASR) - Košickí kriminalisti sa zaoberajú prípadom podvodu, keď pred pár dňami prišla o svoje úspory 81-ročná dôchodkyňa. Ženu telefonicky kontaktoval neznámy muž, predstavil sa ako známy jej vnuka, ktorý si potrebuje požičať 9000 eur.

Dôchodkyňa mužovi uviedla, že toľko peňazí doma nemá. "Mala teda pozbierať všetky peniaze, ktoré má doma, a zvyšok vybrať z banky. Podľa pokynov neznámeho muža tak aj urobila. Peniaze, takmer 8000 eur, odovzdala na ulici neznámemu mužovi, ktorý s poškodenou ženou po celý čas telefonicky komunikoval. Keď neskôr so svojím príbuzným telefonovala, zistila, že ide o podvod, a oznámila to polícii," informovala v piatok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Vyšetrovateľ v prípade začal trestné stíhanie pre zločin podvodu. Po páchateľovi, ktorému za tento skutok hrozí až desať rokov za mrežami, polícia intenzívne pátra.

Polícia zároveň upozorňuje, že opakovane zaznamenáva trestnú činnosť páchanú na senioroch prostredníctvom zaužívaných legiend. Podvodníci sa skrývajú v osobách, ktoré sa na seniorov obracajú s naliehavou prosbou o finančnú pomoc.
 

Vyberte región