MAL ZÁKAZ ŠOFÉROVAŤ: Motorkár sa po nehode snažil ujsť pred policajtmi

11.08.2022 Bratislava

Bratislava 11. augusta (TASR) - Vodič motorky so zákazom šoférovať utekal policajnej kontrole. Narazil pritom do iného auta. Polícia už obvinila 37-ročného Stanislava S. z okresu Senec z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Polícia ozrejmila, že vodiča motorky chcela hliadka skontrolovať v stredu (10. 8.) podvečer na Nákovnej ulici v Bratislave. "Ten však na ich znamenia nereagoval, zrýchlil a zjavne chcel policajtom ujsť. Pri unikaní pred hliadkou, ktorá vodiča vyzývala opakovanými znameniami na zastavenie, vodič motocykla predbiehal iného účastníka cestnej premávky z pravej strany," ozrejmil hovorca s tým, že následne došlo k ich zrážke.

Vodiča motorky policajti obmedzili na osobnej slobode a podrobili kontrole. Pri nej zistili, že muž má súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na tri roky. Policajti tiež zistili, že tabuľky s EČV na motorke patria inému motocyklu. Vodič navyše podľa slov hovorcu nepredložil povinné zmluvné poistenie.
 

Vyberte región