Slalom v Kitzbüheli vyhral Yule, na čele disciplíny Braathen

22.01.2023 Celý región

Kitzbühel 22. januára (TASR) - Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule triumfoval v nedeľnom slalome Svetového pohára. V rakúskom Kitzbüheli figuroval po 1. kole na siedmom mieste, no v druhom predviedol výrazne lepšiu jazdu a zvíťazil o štyri desatiny pred obhajcom prvenstva Britom Davom Rydingom. Na čelo celkového poradia v slalome sa dostal Lucas Braathen z Nórska. Bol o stotinu pomalší než Brit a obsadil tretie miesto.

Yule dosiahol druhé víťazstvo v sezóne a šieste individuálne v kariére. Všetky triumfy zaznamenal v slalome, pričom v Kitzbüheli sa tešil aj v roku 2020. Ryding dosiahol najlepší čas v druhom kole a pripísal si šieste pódiové umiestnenie v kariére. Trikrát z toho bol na "bedni" práve v rakúskom stredisku. Tretí Braathen predstihol v celkovom hodnotení disciplíny Henrika Kristoffersena, ktorý obsadil piate miesto po štrnástej pozícii v prvom kole. Najrýchlejší jazdec z prvého kola Manuel Feller chytil v prvej časti druhého "špicara" a preteky nedokončil.

Stav zľadovatenej trate sa oproti prvému kolu zlepšil a Yule s Rydingom z toho jasne vyťažili. Obaja síce stratili čas v záverečnej časti s náročným profilom, no v úvode im nedokázala konkurovať väčšina spolufavoritov.
 

Vyberte región