TRAGICKÝ POŽIAR: Vyžiadal si dva ľudské životy

24.02.2023 Senec

Bratislava 24. februára (TASR) - Nočný požiar rodinného domu v obci Kráľová pri Senci nahlásený v piatok krátko po 2.00 h si vyžiadal dva životy. Jedna osoba sa zranila. Škodu na majetku predbežne vyčíslili na 100.000 eur. Príčina požiaru je v štádiu zisťovania. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) o tom informoval na sociálnej sieti.

"Požiar sa rozšíril z izby na druhom podlaží aj na strechu domu. V čase príjazdu hasičských jednotiek sa jedna osoba nachádzala už mimo domu a do opatery ju prevzali zdravotní záchranári. Súbežne s hasením požiaru hasiči vyhľadávali aj ďalšie dve osoby, ktoré sa mali nachádzať v dome," priblížili hasiči. Dom hasili súčasne z vonkajšej strany i zvnútra.

Jednu osobu našli bez známok života. Vyhľadávanie ďalšej osoby a pohyb hasičov na požiarisku komplikovali sutiny z prepadnutej konštrukcie stropu. Zo sutín neskôr vytiahli aj druhú osobu bez známok života.

Pri udalosti zasahovalo 16 hasičov so siedmimi kusmi techniky, a tiež členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí.

Polícia už začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia, informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková. Presné príčiny a okolnosti udalosti sú v štádiu objasňovania.
 

Vyberte región