Sólymos: Nastal čas, aby prezidentka vymenovala úradnícku vládu

17.03.2023 Bratislava

Bratislava 17. marca (TASR) – Nastal čas, aby prezidentka SR Zuzana Čaputová pristúpila k vymenovaniu úradníckej vlády. Tvrdí to László Sólymos z mimoparlamentnej strany Aliancia. Iba takýto krok môže podľa neho zabrániť totálnemu rozkladu v krajine. Poukazuje napríklad na neplnenie plánu obnovy.

"Prezidentka by už mala pristúpiť k menovaniu úradníckej vlády, ktorá bude mať väčšiu autoritu v parlamente, a dokáže zabrzdiť aj vyčíňanie poslancov Národnej rady SR," konštatuje Sólymos.

Slovensko malo podľa neho vďaka plánu obnovy jedinečnú šancu na rozvoj. Avšak pre nezodpovedných vládnych politikov o ňu môže prísť aj so značným množstvom finančných prostriedkov. Spomína spájanie vysokých škôl, zákon o krajinnom plánovaní, bratislavskú nemocnicu Rázsochy či "potopený" kľúčový zákon pre boj s konkurznou mafiou. "Ide o záväzky, na ktoré sú naviazané státisíce eur," odkazuje.

Sólymos je presvedčený, že počas šiestich mesiacov, ktoré zostávajú do predčasných parlamentných volieb, nás môžu politici doviesť "na mizinu", a to finančne i morálne. Zabrániť tomu môže podľa neho len hlava štátu. V tejto súvislosti pripomína jej opakované vyhlásenia, že v prípade zásadného zlyhania vlády v poverení ju vymení za úradnícku vládu.
 

Vyberte región