Skupina Hrdza v Eurosongu 2010 nepokračuje

28.01.2010 Celý región

Bratislava 28. januára (TASR) – Slovenská televízia ako usporiadateľ piesňovej súťaže Eurosong 2010 oznámila, že pieseň Taká sa mi páči autora Slavomíra Gibartiho, ktorú v prvom štvrťfinálovom kole Eurovision Song ...
Bola totiž verejne prezentovaná pred 1. októbrom 2009. Tým sa porušila jedna zo základných podmienok prihlásenia skladieb do pesničkovej súťaže Eurosong 2010. Informáciu pre TASR poskytol PR manažér Jednotky STV Martin Kontúr.

Spomínaná pieseň zatiaľ najviac zarezonovala u televíznych divákov, čo sa pozitívne odrazilo aj na hlasovaní a víťazstve v prvom štvrťfinálovom prenose. Postupujúcou skladbou sa týmto rozhodnutím stáva Myslíš, že vieš, kto som? od skupiny Horská chata, ktorá v prvom štvrťfinálovom kole Eurosongu skončila na piatom mieste v diváckom SMS hlasovaní.

Reakcia z www.hrdza.sk
Je nám nesmierne ľúto, že ďalej v Eurovízii nepokračujeme. Keďže v súčasnosti neexistuje možnosť prezentácie „inej“ hudby v komerčných médiách okrem Eurovízie, prihlásili sme sa s najchytľavejšou piesňou z nového albumu (Taká sa mi páči), aj napriek tomu, že už bola verejne prezentovaná. Pieseň sme kvôli súťaži upravili na Veroniku, z pôvodne chlapskej záležitosti sa tak stal duet – prekáračka. Pracovníci Slovenskej televízie sa nás snažili udržať v súťaži, ale medzinárodné pravidlá ESC nekompromisne hovoria, že ide o autorskú súťaž, kde pieseň nemohla byť prezentovaná pred 1.10.2009. Dúfame, že vás táto záležitosť neodradí a aj naďalej budete veriť našej hudbe. Srdečne ďakujeme za podporu, Slavomír Gibarti.
 

Vyberte región